
Be Quick Dokkum wint verdiend van ONT
AlgemeenBe Quick heeft afgelopen zaterdag een verdiende overwinning geboekt tegen ONT. Met twee nederlagen in de eerste vier wedstrijden was de 2-0 winst tegen de ploeg uit Opeinde meer dan welkom. De zege werd pas in blessuretijd definitief bezegeld.
Rijke onderlinge historie
Be Quick Dokkum en ONT kennen een lange en rijke onderlinge geschiedenis, die begint in het seizoen 1965-1966 met een 5-1 in Opeinde en een 3-3 in Dokkum. In de 33 officiële ontmoetingen sindsdien vinden we onder meer roemruchte namen als Fedde Keegstra, Mario Dekker, Jappie van Hes, Otto Kooi (ONT) en Menze Wouda, Tony Vrieswijk, Theo Hedzer Pols en Jelle Teitsma (Be Quick) terug als doelpuntenmakers. Memorabel waren zeker de wedstrijden in de nacompetitie van het seizoen 2013-2014. In een bijzonder spannend tweeluik leverde dat Be Quick promotie op naar de 2e klasse.
Deze klasse lijkt momenteel even verder weg voor Be Quick. De ploeg van Patrick Zwart is nog zoekende zonder een aantal sleutelspelers van vorig seizoen en kent een stroeve seizoenstart. ONT kon wat meer ontspannen naar de wedstrijd toeleven. De promovendus speelt onbevangen en stond voorafgaand aan het treffen met de Dokkumers op een keurige derde plek, slechts een punt achter titelfavoriet Noordbergum.
Thuisploeg binnen het kwartier op voorsprong
De voorbeschouwingen en de historie ten spijt, memorabel werd deze editie niet. Daarvoor was het spel aan beide zijden te slordig en ontbrak de echte spanning. Wel was te zien dat Be Quick iets wilde rechtzetten na de matige vertoning vorige week in Aduard. De ploeg pakte vanaf het begin het initiatief en ONT, dat net als Be Quick met een aantal blessures kampte, kwam er sporadisch uit.
In de beginfase leverde dit nog niet veel kansen op maar in de 12e minuut zette Be Quick de aanval via het midden op en Willem Veenstra werd hierbij gevloerd in het strafschopgebied. De door scheidsrechter Wiersema toegekende strafschop werd door Rudolf Banga verzilverd, waarmee hij zijn totaal aantal competitietreffers voor Be Quick op 97 bracht. In de 17e minuut was hetzelfde duo bijna verantwoordelijk voor de tweede treffer. Willem Veenstra zette na een goede actie Banga in vrije schietpositie maar keeper Hidde Ament stond succes in de weg.
Met twee fel spelende ploegen verveelde de wedstrijd niet maar goed uitgespeelde aanvallen waren schaars. Be Quick bleef het meest gevaarlijk en achtereenvolgens Piet Raap en Rudolf Banga waren na twee goede aanvallen dichtbij een tweede treffer maar schoten beide naast. ONT kwam vlak voor rust met een vrije trap vanaf 20 meter nog het dichtst bij de gelijkmaker.
Be Quick verzuimt de score uit te bouwen
In de tweede helft liet ONT zich aanvallend duidelijk meer zien, maar kreeg Be Quick nog steeds de betere kansen. In de 50e minuut leek Gert Jan Koopmans een kopie van zijn treffer tegen Zwaagwesteinde te maken na een goede voorzet van Banga maar de kopbal ging rakelings naast. Drie minuten later brak de goed spelende Robin de Jong door op links maar zijn schot met links strandde op doelman Ament. Ook een kopbal van Rudolf Banga vlak voor het uur was een prooi voor de keeper.
Omdat Be Quick verzuimde de voorsprong uit te breiden, konden de mannen uit de Pein blijven hopen op een goed resultaat. Ook rond de 70e minuut waren goede kansen niet besteed aan Robin de Jong die de bal half raakte en Willem Veenstra na een voorzet van invaller Björn Bosgraaf.
In de slotfase ging ONT opportunistischer op zoek naar de gelijkmaker. Het leverde enkele hachelijke momenten op, maar de Be Quick verdediging en keeper Lolke Dijkstra stonden paraat. In de tweede minuut van de blessuretijd werd het duel definitief beslist. Esra Braaksma kwam goed door via rechts, trok naar binnen en legde de bal prima klaar voor invaller Milan Louwsma die met links de bal in het doel schoof: 2-0! Niet veel later floot de goed leidende arbiter Wiersema voor het eindsignaal.
Be Quick heeft serie nodig
Be Quick bezet na vijf wedstrijden de zesde plaats met 7 punten. Om bovenin mee te doen zal Be Quick een paar overwinningen op rij nodig hebben. Komend weekend is er geen competitieprogramma. Op 24 oktober gaat Be Quick op bezoek bij VEV’67 in Leek.



















