Verrassende 1-4 overwinning van ONT op ONR
Verrassende 1-4 overwinning van ONT op ONR Foto: Freepik.com

Verrassende 1-4 overwinning van ONT op ONR

Algemeen

Eigenlijk reisde ONT een beetje met het lood in de schoenen af naar Roden waar ONR de tegenstander was. Dat lood werd veroorzaakt door het grote aantal afwezigen bij ONT. Nu mag je je nooit verschuilen achter blessures, maar tien afwezigen leek op voorhand wel wat veel. Dat ONT er toch met de 1-4 winst vandoor ging mag verrassend worden genoemd. ONT was in de eerste helft dodelijk effectief en streed in de tweede helft als hecht collectief voor de winst.

Door: Sjouke Walinga

Vechtlust loont

Tja, het verhaal van tien personen die één voor één verdwijnen (de originele tekst mag je tegenwoordig niet meer gebruiken) doet opgeld voor ONT. Nadat in de oefenperiode, inclusief de bekerwedstrijden, ONT trainer Jeroen van Wijk over een vrijwel fitte selectie beschikte, ging het daarna snel mis. Blessure op blessure stapelde zich op, zonder dat je kon spreken van een rode draad. Spierblessures, knieletsel, dikke enkel, zeg het maar, het passeerde bij ONT de revue en leidde tegen ONR tot tien afwezigen. Dan zou je zeggen dat je het als promovendus moeilijk krijgt tegen een ploeg als ONR die al vier seizoenen op derde klasse niveau acteert. Dan blijkt dat een portie niet aflatende vechtlust en een uiterst effectief ONT (in de eerste helft vier kansen en drie goals) tóch drie punten op kan leveren. 

ONT dodelijk effectief

Mooier dan ONR - ONT kon het voor ONT niet beginnen. Al in de tweede minuut stond er 0-1 op het scorebord. De voorzet was van Thomas Landman, Ruben Deelstra kopte de bal terug op Yannick Boonstra en die schoot de bal in het kruis. Hoewel pas op gang was wel direct te zien dat ONR op jacht ging naar de gelijkmaker. ONT doelman Hidde Ament moest redden op een inzet, maar was in de tiende minuut kansloos op een schot van Sven Buigholt. Hem werd overigens door ONT ook geen strobreed in de weggelegd om uit te mogen halen. ONR bleef aandringen om orde op zaken te stellen. Een vrije trap ging voorlangs en dat gebeurde ook met een schot van Joseph Duku Dima, de gevaarlijkste man aan ONR zijde. Maar het verhaal van ONT van deze wedstrijd was de effectiviteit in de eerste helft. Vier kansen, drie goals. De 1-2 viel in de 25e minuut. Boonstra bracht de bal voor het doel, de inzet van Deelstra trof nog geen doel, uit de rebound haalde Jesper Miedema de trekker over. Kans nummer drie was er voor Deelstra die op ONR doelman Niels Willems afstevende, tot scoren kwam de ONT spits niet. Kans nummer vier was wel weer raak voor ONT. De pass van Joas Buitenhuis op Landman was buitengewoon fraai, de voorzet die volgde werd door Deelstra in ONT’s derde doelpunt omgezet. Buitenhuis over zijn pass: “Ik kwam vrij en hoorde Landman schreeuwen. Dan hoef ik maar één ding te doen. Tussen hun verdedigers door, de bal in de hoek zien te krijgen. Dat lukte en daarna zorgden Thomas en Ruben voor de goal.”

Liet de thuisploeg zich dan helemaal onbetuigd? Nee, dat niet, maar kopballen van Leon Schievels en Jesper Roede gingen over het ONT doel. Ruststand 1-3.

Vrouwen en kinderen eerst

De tweede helft was voor ONT vooral het met hand en tand verdedigen van de voorsprong. Geholpen door het ONT middenveld slaagden de verdedigers Joas Westerhof, Thimo Bouma, Wilco Berghoef en Joas Buitenhuis daar wonderwel in. Buitenhuis was in de tweede helft het extra slot op de deur. Een nieuwe rol voor de ONT’er: “Ik ben dat niet gewend, ben van nature een echte middenvelder. Maar op deze manier, je eigen zone bewaken, ging prima.” Overigens mag de rol van Ament niet worden uitgevlakt. De ONT doelman redde op inzetten van Buigholt en Schievels en was ook in andere situaties zéér attent. Voor ONT werd het gaandeweg de tweede helft steeds meer ‘vrouwen en kinderen eerst’. ONT kreeg kleine mogelijkheden, échte kansen waren dat niet te noemen. Die kreeg ook de thuisploeg niet. Voor het thuispubliek was het ronduit teleurstellend te zien wat ONR ervan bakte tegen ONT. Geen creativiteit, geen ‘Sturm und Drang’ om in ieder geval de aansluitingstreffer te scoren. Laten we het de verdienste van ONT noemen dat dat niet lukt. De ONT kers op de taart kwam er in de laatste minuut. Uit een voorzet van Miedema kopte Nils van der Veen de 1-4 tegen de touwen.

Joas Buitenhuis exponent van de jongelingen

Joas Buitenhuis is één van de youngsters die de overstap maakte van ONT JO19 naar de A selectie. Buitenhuis ervaart zijn eerste maanden in de A selectie als prima: “Echt top, ben goed opgevangen door de groep. Ik was al een beetje bekend omdat ik vorig seizoen een aantal keren mee ben geweest, maar ben nu helemaal op mijn plek.” Wel ervaart Buitenhuis dat O19 wat anders is dan ONT 1: “De grootste aanpassingen zijn het niveau en fysiek. Alles gaat een stuk sneller, een stuk feller etc. Vooral fysiek is het erg wennen, omdat je nu tegen volwassen kerels speelt.”

Op de wedstrijd tegen ONR kijkt Buitenhuis met plezier terug: “Ik ben erg blij met vandaag. Voor de tweede keer in de basis voelt als waardering van de trainers. Ik denk dat we de eerste helft gewoon goed op voorsprong kwamen, en dan is het de opdracht om het de tweede helft over de streep te trekken. Mijn rol op de 6-positie bevalt goed, het was wennen maar inmiddels weet ik wat er van me wordt verwacht.”

Je trainer zegt dat je grote stappen maakt. Je bent een aanjager in het druk zetten en comfortabel aan de bal. Fysiek is het wel wennen. Wat vind je van die woorden? “Goed om te horen, ik kan me daarin vinden. Ben uiteraard niet de sterkste jongen, dat ben ik ook nooit geweest. Dat probeer ik te compenseren met voetballend vermogen, ik denk dat dat wel lukt.”

Zaterdag a.s. speelt ONT thuis tegen VV Opende, aanvang 15.00 uur.

Verrassende 1-4 overwinning van ONT op ONR
Verrassende 1-4 overwinning van ONT op ONR Algemeen 54 minuten geleden
Broekster Boys in boeiend duel langs PKC.
Broekster Boys in boeiend duel langs PKC Algemeen 1 uur geleden
Voedselbanken Dokkum, Kollum en Damwoude vragen om donatie van Postcode Loterij cadeaukaarten
Voedselbanken Dokkum, Kollum en Damwoude vragen om donatie van Postcode Loterij cadeaukaarten Algemeen 3 uur geleden
Wat moet je weten bij het starten van een eigen onderneming?
Workshop ‘start je eigen onderneming’ - door KVK Algemeen 5 uur geleden
Raadhuis Dokkum
Jaarwisseling organiseren? Regel het vóór 15 oktober Algemeen 7 uur geleden
Dames van Mook Notaris zetten in 2019 getooid als Village People de boel op stelten.
Feanster Music Night al tien jaar ‘machtich moai’ meezingfestival Algemeen 8 uur geleden
Ubuntu
Entheos Vocal Group brengt nieuwe themadienst Ubuntu Algemeen 9 uur geleden
Sjock
Sjock is terug en start in Doarpstsjerke Rottefalle Algemeen 9 uur geleden
Gruppo Sportivo.
Gruppo Sportivo voor laatste keer in Iduna tijdens afscheidstour Algemeen 26 sep, 17:00
Bloembollen op het balkon en in de geveltuin.
Stadstuin in bloei Algemeen 26 sep, 15:00
Beleef de Koude Oorlog tijdens de Museumnacht in Grou op zaterdag 26 september 2026
Museumnacht brengt Koude Oorlog tot leven in bunker Grou Algemeen 26 sep, 13:00
Laarzen aan en gaan!
Laarzendag 2026 Algemeen 26 sep, 12:16
Een tuin met planten doet gewoon meer dan een tuin vol tegels.
Aanplanten in het najaar: goed voor je tuin én voor vogels Algemeen 26 sep, 10:23