
Parkenrondleiding Tropische Kas Beetsterzwaag
AlgemeenOp zondag 4 oktober 2026 organiseert de Tropische Kas (tegenover Hoofdstraat 80 te Beetsterzwaag) de laatste parkenrondleiding van dit jaar. Een kuiertocht door o.a. de Lycklamatuinen. Wandel mee met onze gids, langs bijzondere plaatsen in het park. Door de ogen en verhalen van de gids ziet u dingen in het park die u anders misschien niet zou zien en ervaren. Al kuierend kijkt en luistert u. Laat u verrassen door de bijzondere verhalen van de gids!
De tuinen strekken zich uit zowel aan de achterkant als aan de voorkant van het voormalig adellijk woonhuis (Hoofdstraat 80) van de familie Lycklama à Nijeholt. In 1928 werd de tuin van de buurman (Andreaehûs) erbij gekocht, zodat er een flink park ontstond. Naast het woonhuis, het Lycklamahûs, staat aan de ene kant het koetshuis en aan de andere kant de tuinmanswoning. In het park staan tevens een prieel, notariskoepel en kassencomplex (de Tropische Kas). Tot in de jaren ’70 van de vorige eeuw was dit alles slechts toegankelijk voor de familie Lycklama à Nijeholt.
Nu zijn de tuinen openbaar toegankelijk en kan iedereen genieten van de vijver, de speciale bomen die er groeien, zoals bijv. de Mammoetboom, (Sequoia) en Bonte Esdoorn of genieten van de aanwezige kunst. Laat u verrassen door deze mooie tuinen, nu in prachtige herfsttinten.
Na afloop van de rondleiding kunt u nagenieten bij de Tropische Kas met een kop koffie of thee.
U kunt zich aanmelden via contact@tropischekas.nl
Datum: zondag 4 oktober 2026
Tijd: 14.00-15.30 uur
Locatie: Tropische Kas, tegenover Hoofdstraat 80, 9244 CM Beetsterzwaag
Kosten: € 6,00 inclusief koffie/thee met koek
Informatie:



















