Leonie Bentveld in oranje trui.
Leonie Bentveld in oranje trui. Archieffoto: Bernard Bentveld

(video) Veldrijdster Leonie Bentveld uit Burgum met NL-ploeg wereldkampioen mixed relay

Algemeen

Video - De Nederlandse veldrijders hebben op eigen bodem de wereldtitel gemengde aflossing veroverd. In Hulst was het Oranje-zestal duidelijk de sterkste en verwees het Italië naar het zilver, terwijl België het brons pakte. Voor Leonie Bentveld uit Burgum betekende het haar eerste wereldtitel bij dit onderdeel.

Bij de gemengde aflossing komen per land twee junioren, twee beloften en twee elite-renners in actie. De volgorde van starten mochten de landen zelf bepalen, met als verplichting dat jong en ervaren renners werden gecombineerd.

Sterke start en beslissende slotfase

Nederland begon voortvarend met belofterenner Guus van den Eijnden, die meteen een klein gaatje sloeg. In de tweede ronde moest junior Delano Heeren de Italiaan Stefano Viezzi nog voor laten, waardoor Italië tijdelijk de leiding overnam.

Daarna volgde een sterke fase van juniore Isis Versluis, die knap in de buurt bleef van de ervaren Italiaanse prof Sara Casasola. Leonie Bentveld kende vervolgens een lastig moment op het technische parcours in de Zeeuwse vestingstad en verloor wat terrein.

Van Anrooij en Del Grosso maken het af

Die achterstand werd echter vakkundig rechtgezet door Shirin van Anrooij, die het tempo opvoerde en Nederland weer in winnende positie bracht. Nederlands kampioen Tibor Del Grosso zorgde in de slotronde voor de definitieve beslissing en reed met overmacht naar de finish. Zo pakte Nederland de tweede wereldtitel in de gemengde aflossing, na de eerdere winst in 2023. Het was bovendien pas de vijfde editie van dit relatief nieuwe WK-onderdeel.

Oog op volgende race

Voor Leonie Bentveld krijgt het WK in Hulst nog een vervolg. Zondag staat zij opnieuw aan de start, wanneer er wordt gestreden om de wereldtitel bij de beloften (onder 23).

Lifestyle Kids Event in Dokkum was een groot succes.
Samen voor de Voedselbank Dokkum Algemeen 8 uur geleden
Creëer je eigen thuis in je huis.
Een huis dat bij je past Algemeen 9 uur geleden
Dyon van der Bie in actie.
Van R3 naar R7: Een nieuwe stap voor Dyon van der Bie Algemeen 11 uur geleden
Harmen van Straaten
Spot aan! Kinderboekenweek vol theater, muziek en verbeelding bij Bibliotheek Drachten Algemeen 12 uur geleden
De onthulling van de fotowand bij FC Birdaard.
Zestigjarig jubileumfeest FC Birdaard met onthulling fotowand Algemeen 6 okt, 17:00
OBS De Wiksel
OBS De Wiksel rent voor Stichting Opkikker Algemeen 6 okt, 15:36
Stadsbeiaardier Auke de Boer geeft uitleg over de restauratie van het carillon.
(video) Groot onderhoud Oude Stadhuis Dokkum afgerond Algemeen 6 okt, 15:00
Dokkumer Nico Douma, mede initiatiefnemer historisch naslagwerk 'Achter de Gevels'
Uniek boek ‘Achter de Gevels’ toont historische interieurs Algemeen 6 okt, 13:00
Electro World Talsma viert 20 jaar op de Zuiderschans.
Electro World Talsma viert 20 jaar op de Zuiderschans Algemeen 6 okt, 12:30
Broekster Boys vertrekt met lege handen uit Drachten.
Broekster Boys vertrekt met lege handen uit Drachten Algemeen 6 okt, 10:11
Drukste open dag tot nu toe voor Luchtpatrouille de Drones.
Drukste open dag tot nu toe voor Luchtpatrouille de Drones Algemeen 6 okt, 10:00
De warmtepomp als vervanger van de CV-ketel
Van het gas af, hoe pak je dat aan? Algemeen 6 okt, 08:30
Burgum Masters gewonnen door Sjetsje van der Meer
Burgum Masters gewonnen door Sjetsje van der Meer Algemeen 6 okt, 07:30