Wethouder Hein de Haan, Jacob Koopmans van Dorpsbelangen Warten en Erik Zwanenburg zetten symbolisch de eerste schep in de grond.
Wethouder Hein de Haan, Jacob Koopmans van Dorpsbelangen Warten en Erik Zwanenburg zetten symbolisch de eerste schep in de grond. Foto: Ingezonden

Warten zet volgende stap in woningontwikkeling

Algemeen

Op de bouwgrond in Warten is een belangrijke nieuwe fase aangebroken in de samenwerking tussen Dorpsbelangen Warten, de gemeente Leeuwarden en projectontwikkelaar Zwanenburg. Deze samenwerking vormt de basis onder een nieuw woningproject aan de rand van het dorp.

De drie partijen werken al geruime tijd samen aan de ontwikkeling. Eerder werd de anterieure overeenkomst tussen gemeente en ontwikkelaar ondertekend en inmiddels is ook de bestemming vastgesteld. Daarmee zijn de planologische randvoorwaarden neergezet en is ruimte ontstaan om daadwerkelijk uitvoering te geven aan de plannen. Recent is gestart met het bouwrijp maken van de locatie, een zichtbare stap richting realisatie.

Het nieuwbouwproject bestaat uit 24 vrijstaande en halfvrijstaande woningen en daarnaast 8 rijwoningen in het betaalbare koopsegment. Bij de verkoop krijgen woningzoekenden met binding aan Warten voorrang. Daarmee draagt het project bij aan de leefbaarheid en continuïteit van het dorp, met ruimte voor zowel huidige als toekomstige inwoners.

De eerste schep is inmiddels gezet. Een symbolisch moment, maar wel één met een duidelijke boodschap: deze ontwikkeling is het resultaat van gezamenlijk optrekken, met oog voor lokale belangen en zorgvuldige uitvoering.

Wethouder Hein de Haan van de gemeente Leeuwarden benadrukt: “Voor Warten is een leefbare omgeving belangrijk. Woningen horen daarbij, maar ook goede voorzieningen. Die voorzieningen komen er niet vanzelf, inwoners spelen daarin een grote rol. Samen zorgen we ervoor dat het dorp sterk en aantrekkelijk blijft.”

Met de start van de voorbereidende werkzaamheden wordt niet alleen gebouwd aan nieuwe woningen, maar ook aan een toekomstbestendig Warten, waarin samenwerking de sleutel vormt tot duurzame dorpsontwikkeling.

Actueel

Het in het Spaanse Benidorm opgedoken Friese poëziealbum uit 1880
In het Spaanse Benidorm opgedoken poëziealbum uit 1880 zoekt Friese familie Algemeen 6 uur geleden
Jeugdkorfbaltoernooi
Jeugdkorfbaltoernooi te Opeinde Algemeen 8 uur geleden
Tentoonstelling over Drukkerij Douma Dokkum te zien in museum Dokkum.
Tentoonstelling ‘DRUKKUNST – Drukkerij Douma Dokkum’ opent in Museum Dokkum Algemeen 8 uur geleden
Beelden en Huis Lyndenstein.
Lezing in het kader van “Van Lyndens Erfenis in Beelden” Algemeen 9 uur geleden
Gezellig dagje uit bij grote verkoping bij de CNS in Wâlterswâld.
Gezellig dagje uit bij grote verkoping bij de CNS in Wâlterswâld Algemeen 13 uur geleden
Vocaal Ensemble Collage.
Komt dat zien, komt dat horen! Algemeen 14 uur geleden
Het gebouw van de FUMO in Grou, voorheen (kleiner) het kantoor van de gemeente Boarnsterhim en dáárvoor van houtfabriek Halbertsma (nog wat kleiner).
Wordt FUMO in 2027 bijna 14 procent duurder? Algemeen 22 mei, 15:50
De vier voor te dragen wethouders van Waadhoeke. V.l.n.r.: Marja van der Meer (SAM), Marijn Kamerling (CDA), Adrie Weiland (GB) en René de Vries (SAM). Van der Meer en De Vries zijn nu ook al wethouder.
Coalitie Waadhoeke presenteert plannen en college op 4 juni Algemeen 22 mei, 14:04
Werkzaamheden aan De Skieding, de provinciale weg tussen Surhuisterveen en Frieschepalen.
GS van Fryslân: 6,25 miljoen euro voor veiliger verkeer in vier jaar Algemeen 22 mei, 13:09
Gladiolen maken het vrolijk!
Speelse mix van gladiool, dahlia, calla en lelie Algemeen 22 mei, 11:42
Pontje De Snoekcbears als onderdeel van de pontjesroute 'De 8 van Grou'.
Pontje Snoekcbears bij Sytebuorren blijft bereikbaar Algemeen 22 mei, 10:28
Het jaarlijkse korfbal seizoen is een afsluiter vol actie en gezelligheid.
Noord-Nederlands 1-1 Korfbal “Baas fan de Wâlden” Algemeen 22 mei, 08:23
Leerlingen zetten zich komende maanden actief in om geld in te zamelen voor hun reis naar Suriname.
PRO Drachten en Firda organiseren sponsordiner Algemeen 21 mei, 17:12
Dans Studio Drachten
DSD schittert op EK Kampioenschap in Duitsland Algemeen 21 mei, 16:12
20-jarig jubileum NP De Alde Feanen.
Nationaal Park De Alde Feanen viert 20-jarig bestaan met jubileumweekend op 23 en 24 mei Algemeen 21 mei, 15:00
Van der Valk-hotel in Drachten mag definitief uitbreiden Algemeen 21 mei, 14:03