
Kerk en geloof in de regio
AlgemeenOp zondag 16 maart (aanvang 19.30 uur) zal er in de Nederlandse Gereformeerde kerk te Wâlterswâld (Tsjerkeloane 12) weer een muziek- en zangavond gehouden worden. Ditmaal met als thema: ‘Aanschouw het Lam!’ Muzikale medewerking zal verleend worden door christelijke muziekvereniging Excelsior Driezum/Wâlterswâld en organist Jogchum Sipma.
Tijdens deze avond hopen we met elkaar liederen te zingen die te maken hebben met het lijden en sterven van Jezus Christus, onze Verlosser. Verzoekliederen mogen gemaild worden naar liturgie@ngk-dokkum-driesum.nl.
Na afloop van de avond is er een collecte t.b.v. de onkosten. Verder is er nog gelegenheid om na te praten onder het genot van een kopje koffie, thee of fris. Wij nodigen u en jullie van harte uit om deze avond bij te wonen. Van harte welkom!
Van Passie naar Pasen
![]()
Op woensdag 19 maart 2025 organiseert de Protestants Christelijke Ouderenbond (PCOB) samen met de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) Noardeast Fryslân weer een seniorenmiddag in gebouw ‘De Poort’ van de Vrije Baptistengemeente ‘Nehemia’ aan de Zaagmolenstraat 2 (bij de watertoren) in Dokkum.
De middag begint om 14.30 uur (vanaf 14.00 uur is de zaal open) en duurt tot ca. 16.30 uur.
Het hoofdthema voor deze middag is ‘Van Passie naar Pasen’. Er wordt stil gestaan bij de lijdensweg van Jezus’ naar zijn kruisiging en uiteraard bij zijn opstanding uit de dood door samen te zingen en te luisteren naar diverse liederen die betrekking hebben op het thema. De verbindende teksten tussen de liederen worden gedaan door ds. Karel van Wijngaarden, Doopsgezind predikant te Holwert en ook werkzaam voor de Hervormde gemeenten Waaxens-Brantgum en Blije-Hegebeintum.
Gemiddeld genomen worden de middagen bezocht door tussen de 100 en 120 personen. Uiteraard zijn ook niet-leden van harte welkom.
De Petruskerk van Jouswier in het vizier
De SAFT organiseert op vrijdag 28 maart een avond welke in het teken staat van de Petruskerk van Jouswier. Reinder Tolsma neemt ons mee naar de terp Jouswier en de vondsten die er gevonden zijn. Waar komt de naam ‘Jouswier’ vandaan en wat weten we van de Jaarla’s? Ook van de kerk zelf weet Tolsma het een en ander te vertellen. Daarnaast wordt de avond muzikaal opgeluisterd door Trio Opus 3. Deze muziekgroep wordt gevormd door drie voormalige docenten van Stichting Opus 3, Centrum voor de kunsten in Noordoost-Friesland: Hans Oosterhoff hobo, Ineke van Slageren dwarsfluit en Arie Goud als begeleider op orgel. Zij spelen voornamelijk Triosonates uit de Baroktijd van Antonio Vivaldi, Benedetto Marcello, Georg Friedrich Telemann, Joh. Seb. Bach en anderen.
De avond is op vrijdagavond 28 maart in de Petruskerk van Jouswier van 20.00 – 21.30 uur. De toegang is gratis, al wordt een gift op prijs gesteld.



















