Wellicht toekomstig minister Femke Wiersma (rechts), was vorig jaar als gedeputeerde op bezoek in Aldeboarn bij Lenneke Bühler (gebiedscommissie) en melkveehouder Marten Dijkstra vanwege plannen voor waterpeilverhoging in het gebied Aldeboarn-De Deelen. De boeren en bewoners van het gebied krijgen na de zomervakantie meer informatie en de kans hierover hun zegje te doen. Maar dan vermoedelijk zonder Femke Wiersma.
Wellicht toekomstig minister Femke Wiersma (rechts), was vorig jaar als gedeputeerde op bezoek in Aldeboarn bij Lenneke Bühler (gebiedscommissie) en melkveehouder Marten Dijkstra vanwege plannen voor waterpeilverhoging in het gebied Aldeboarn-De Deelen. De boeren en bewoners van het gebied krijgen na de zomervakantie meer informatie en de kans hierover hun zegje te doen. Maar dan vermoedelijk zonder Femke Wiersma. Foto: Actief Media

Femke Wiersma uit Holwert wordt minister in nieuw kabinet

Algemeen

Huidig gedeputeerde Femke Wiersma (BBB) uit Holwert, geboren in Dokkum, wordt minister van Landbouw in het nieuwe kabinet Schoof. Dit heeft de BBB donderdagmiddag bekend gemaakt, net als de namen van de andere BBB-ministers en staatssecretarissen.

Wiersma heeft een vriend (Jort) en vier kinderen. Ze wordt namens BBB minister voor Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur. Sinds juli 2023 is zij namens BBB gedeputeerde in de provincie Fryslân met de portefeuilles Landbouw, Coördinatie Fries, Programma Landelijk Gebied, Sport, Gezondheid en Sociaal Beleid, Luchtvaart en Erfgoed.

Vorige functies

Tevens was zij bestuurslid van het Interprovinciaal Overleg (IPO) en voorzitter van de Commissie Landelijk gebied van het IPO. Wiersma was van 2021 tot en met 2023 senior beleidsmedewerker Landbouw bij de Tweede Kamerfractie van BBB en maakte daarvoor (2019-2021) deel uit van het partijbestuur van BBB. Tijdens de Tweede Kamerverkiezingen van 2021 was zij de nummer 2 op de kandidatenlijst en kreeg ruim 25.000 van de in totaal 104.000 stemmen. Daarvoor was zij beleidsmedewerker bij de Nederlandse Melkveehouders Vakbond en was zij adviseur van de Vereniging tot Behoud van Boer & Milieu en de Stichting Team Agro NL.

Wiersma: “Fantastisch”

Femke Wiersma: “Fantastisch dat we nu deelnemen aan dit Kabinet, wij nemen als BBB écht verantwoordelijkheid, ook als het om complexe dossiers gaat. Daar lopen wij niet voor weg. Ik vind het een ontzettend grote eer dat deze uiterst belangrijke taak mij wordt toevertrouwd. De komende jaren ga ik mijn uiterste best doen het perspectief voor de boeren, tuinders, telers en vissers terug te brengen.”

Alle kandidaat-ministers worden binnenkort nog ‘gehoord’ door de Tweede Kamer, voor ze formeel worden benoemd. Het is voor het eerst dat de Tweede Kamer deze procedure hanteert. De benoeming van de ministers en staatssecretarissen wordt eind juni of begin juli verwacht.

Ubuntu
Entheos Vocal Group brengt nieuwe themadienst Ubuntu Algemeen 4 uur geleden
Sjock
Sjock is terug en start in Doarpstsjerke Rottefalle Algemeen 5 uur geleden
Gruppo Sportivo.
Gruppo Sportivo voor laatste keer in Iduna tijdens afscheidstour Algemeen 22 uur geleden
Bloembollen op het balkon en in de geveltuin.
Stadstuin in bloei Algemeen gisteren
Beleef de Koude Oorlog tijdens de Museumnacht in Grou op zaterdag 26 september 2026
Museumnacht brengt Koude Oorlog tot leven in bunker Grou Algemeen 26 sep, 13:00
Laarzen aan en gaan!
Laarzendag 2026 Algemeen 26 sep, 12:16
Een tuin met planten doet gewoon meer dan een tuin vol tegels.
Aanplanten in het najaar: goed voor je tuin én voor vogels Algemeen 26 sep, 10:23
Gert van Hoef
Orgelconcert door Gert van Hoef Algemeen 26 sep, 08:43
Tienjarig jubileum.
Tien jaar Dark Sky Park Lauwersmeer: viering van duisternis, natuur en sterrenhemel Algemeen 25 sep, 17:52
Kom je ook?
Open dag Luchtpatrouille de Drones Algemeen 25 sep, 16:08
De molen tijdens de museumnacht.
Sfeervolle museumnacht bij De Sûkerei Algemeen 25 sep, 14:57
Kinderburgemeester Reza van Opsterland.
Reza Konings nieuwe kinderburgemeester van Opsterland Algemeen 25 sep, 13:00
Muziekbingo in Kollumersweach tijdens Dag van de Ouderen op donderdag 1 oktober 2026.
Twee ouderendagen kort na elkaar Algemeen 25 sep, 12:00