
Tryater speelt met brassband Blaast de Bazuin in Surhuisterveen
AlgemeenTryater komt naar Surhuisterveen. Op vrijdag 17, zaterdag 18 en zondag 19 november speelt actrice Brecht Wassenaar, als korpslid Carmen, voor de voorstelling Ynblaze met brassband Blaast de Bazuin uit Surhuisterveen.
Ynblaze is een intieme, muzikale voorstelling met één actrice en de brassband. Door de ogen van bugeliste Carmen beleef je een bijzondere repetitieavond van Blaast de Bazuin. Ynblaze speelt van oktober tot en met december op diverse locaties in Fryslân.
Via troostrijke koralen, bombastische concours-stukken en poëtische bespiegelingen maak je kennis met de kleurrijke leden van een muziekvereniging: van de verlegen hoorniste tot de luidruchtige slagwerker. Tryater maakt Ynblaze samen met zeven muziekkorpsen in Fryslân. Een unieke samenwerking tussen lokale amateur-muziekverenigingen en Tryater. Ynblaze is het eerste deel van Tryaters zogenaamde ‘fanfare-drieluik’.
In tijden van toenemende individualisering waarin mensen zich steeds meer terugtrekken uit het verenigingsleven, gingen de makers van Tryater op bezoek bij meer dan dertig muziekkorpsen in Fryslân. Wat beweegt ze om iedere week bij elkaar te komen en samen muziek te maken?
Regisseur en artistiek leider Tatiana Pratley: ,,It rekke my om te sjen dat dizze minsken, mei folslein ferskillende achtergrûnen en leeftiden, der alle wiken wer foar kieze om mei elkoar muzyk te meitsjen en op te gean yn wat dat grutter is as harsels. By ús foarûndersyk hearden we safolle moaie, oandwaanlike en grappige ferhalen dat we tochten: dêr kinne we wol trije foarstellingen fan meitsje. Sa ûntstie it idee om in trijelûk te ûntwikkeljen en ús in seizoen lang dwaande te hâlden mei de dynamyk fan de fanfare en de driuwfear fan de minsken dy’t deryn spylje. Foar ús stiet de fanfare foar wat grutters, nammentlik de krêft fan de mienskip en it belang om mei elkoar wat weardefols te ûndernimmen.’’
Bij alle drie voorstellingen spelen (leden van) Friese muziekkorpsen mee. De voorstellingen zijn los van elkaar te bezoeken. Ynblaze speelt zich af bij de repetitie van een korps; in Thúsblaze maak je in huiskamers door de gehele provincie kennis met een personage uit de slotvoorstelling. De grote locatievoorstelling Fanfare speelt in de open lucht, met het dorp Easterlittens als decor.
In Surhuisterveen vindt de voorstelling plaats bij Bouwbedrijf Van Dijk aan de Zoom 13 in Surhuisterveen. Dit is op 17 november (20 uur), 18 november (20 uur) en 19 novem



















