Wethouder Tytsy Willemsma (FNP) van Tytsjerksteradiel.
Wethouder Tytsy Willemsma (FNP) van Tytsjerksteradiel. Archieffoto: Actief Media

Pad bij gemaal blijft gesloten

Algemeen

Wethouder Tytsy Willemsma (FNP) van de gemeente Tytsjerksteradiel blijft erbij: het fiets- en wandelpad in de Oosterdijk bij het gemaal bij Ryptsjerk blijft gesloten tot de bouw van het nieuwe gemaal klaar is. Dat is tot half augusgus. Ze deelt het argument van opdrachtgever Wetterskip Fryslân voor de bouw van het nieuwe gemaal: het ‘s avonds en in de weekeinden open houden is te duur.

De aannemer zou aan het eind van de werkdag extra hekken kunnen plaatsen, aan weerszijden van het pad, om te voorkomen dat mensen op het bouwterrein komen, stellen de dorpsbelangen van Hurdegaryp en Ryptsjerk voor. Die hekken moeten dan elke ochtend weer verplaatst worden.

De gemeente Tytsjerksteradiel was niet aanwezig bij de informatie-avond, eind 2019, over de bouw van het nieuwe gemaal. Die bijeenkomst was georganiseerd door Wetterskip Fryslân. De gemeente weet daarom niet of toen wel of niet over het afsluiten van het pad gedurende 7,5 maand is gesproken. Volgens de betrokken dorpsbelangen (Hurdegaryp en Ryptsjerk) is dit niet gebeurd.

Op de vraag of de gemeente een officieel ‘Verkeersbesluit’ heeft genomen, geeft de gemeente geen rechtstreeks anrtwoord: “It Wetterskip hat de gemeente fersocht om it paad ôf te sluten yn ferbân mei feiligens fan kuierders en fytsers. Ien fan de gemeentlike taken is om brûkers fan ús diken feilich fan A nei B komme te litten. Oan de hân fan de ûnderbouwing by it fersyk fan it Wetterskip hat de gemeente ynstimd mei de ôfsluting.”

Wethouder Willemsma over de ontstane situatie: “Dy is ferfelend en jout oerlêst, dat begryp ik hiel goed. Mar it foarstelde alternatyf - mei ekstra hikken jûns en yn de wykeinen - is finânsjeel net helber.”

ONT doelman Hendrik Jansma bokst de bal weg, Freerk Veenstra zoekt dekking en Albert Wijma (rechts) kijkt toe. Nr. 11 van VVR is de latere doelpuntenmaker Calvin Dirksen
Pijnlijke nederlaag ONT tegen VV Rottevalle Algemeen 10 uur geleden
Kunstmarkt op het Wilhelminaplein (Zaailand).
Cultuurexplosie ART Leeuwarden 22 augustus Algemeen 11 uur geleden
Blija begint met valse start aan bekertoernooi
Blija begint met valse start aan bekertoernooi bij angstgegner DTD Algemeen 12 uur geleden
Sytze Wouda in actie tijdens de derby tussen Harkema Opeinde en Harkemase Boys.
Harkema-Opeinde kansloos in derby bij Harkemase Boys Algemeen 13 uur geleden
VV Buitenpost en SC Stiens. De foto is van anderhalf jaar geleden, toen beide teams elkaar ook troffen.
Buitenpost begint seizoen met bekeroverwinning ondanks rode kaart Algemeen 13 uur geleden
Anouska Koster (in midden met rood shirt en gele helm) tijdens het Nederlands kampioenschap.
Anouska Koster in de frontlinie tijdens Franse wielerkoers Algemeen 14 uur geleden
Nanne en Ankie.
Live muziek Duo Nanne & Ankie Algemeen 15 uur geleden
Bowling Vereniging Drachten zoekt jonge talenten
‘Meer dan zomaar een balletje gooien’: Bowling Vereniging Drachten zoekt jonge talenten Algemeen 30 aug, 17:00
De jaarlijkse Kunstmarkt Opsterland
Jaarlijkse Kunstmarkt Opsterland 2026 Algemeen 30 aug, 16:05
De onthulling van de naam van de speeltuin in de Brokmui met v.l.n.r. Martinus Klaver, wethouder Lysbeth Vellinga, Edwin Monsma, kinderburgemeester Ate Rindert Feenstra, Klaas Reitsma, Ineke Wybenga en Saapke Klaver.
Brokmui Dokkum opent nagelnieuwe ‘Boarterstún Brokwille’ Algemeen 30 aug, 14:14
Rozen maken mens en dier blij!
Rozen: droogtetolerant, hittebestendig en een feest voor bijen Algemeen 30 aug, 11:53
V.l.n.r. Marije de Lange, Johan Veenstra, Martsje de Jong, Henk van der Veer, Gerard de Jong en
Gabrielle Terpstra.
Feestlike oanbieding en optredens Kadoboek ‘Seis Ses Zesse Ses’ Fryske Boekewike Algemeen 30 aug, 11:18
Repair café Dokkum zoekt techneuten.
Repair Café Dokkum gaat weer van start: nieuwe techneuten welkom Algemeen 30 aug, 10:58