Herdenkingen Sumar, Opeinde, Ternaard

Algemeen

SUMAR/OPEINDE/TERNAARD – De commissie ‘4 maaie betinking Sumar’ heeft besloten de traditionele 4 mei herdenking bij de Molkbus dit jaar doorgang te laten vinden zonder publiek.

Voorafgaand aan de herdenking lopen de drie commissieleden, begeleid door de dodenmars, een stille tocht vanaf de Master de Vrieswei naar het monument. Aangekomen bij het monument zal er een gedachtenisvuur ontstoken worden en wordt er een krans gelegd namens alle Sumarders. Na het Taptoesignaal, gespeeld door een trompettist, is er om 20.00 uur twee minuten stilte. Na het Wilhelmus zal de klok van de Dorpskerk luiden tot 20.15 uur. Kom niet naar de herdenking, maar herdenk thuis. Hang de vlag de gehele dag halfstok en zet in de avond een kaarsje in de vensterbank.

Opeinde

In verband met het Coronavirus zal de 4 mei herdenking in Opeinde op zeer kleine schaal plaatsvinden. Het boek van Jan Bijlsma 'Twee minuten stilte in Opeinde' is vanaf 5 mei tot en met 30 mei dagelijks van 10.00 tot 20.00 uur op te halen aan de Hegewei 31 in Opeinde. Zie www.dorpspleinopeinde.nl

Ternaard

De 4 mei herdenking zal in Ternaard anders dan anders georganiseerd worden. Overdag zullen er kransen en bloemen gelegd worden bij het monument en de graven. ’s Avonds wordt er een kleine herdenking gehouden in de Grutte Tsjerke. Die herdenking kan gevolgd worden op www.kerkomroep.nl/Ternaard. De inwoners worden opgeroepen om 4 mei de vlag halfstok te hangen als teken van respect en verbinding en op 5 mei de vlag voluit te laten wapperen als teken voor 75 jaar bevrijding. De geplande presentatie van het boek: De oorlog een gezicht gegeven, Westdongeradeel in de periode ‘40-‘45 wordt later gehouden. Het geplande bevrijdingsontbijt wordt hoogstwaarschijnlijk volgend jaar gehouden.

Een werk Ramon van den Hazel
Expositie van Ramon van den Hazel in Huys ter Swaach te Beetsterzwaag Algemeen 17 uur geleden
Gezelligheid in Oenkerk tijdens de kleedjesmarkt.
Koningsdag in Friesland: van koninklijk bezoek tot dorpsgezelligheid Algemeen 18 uur geleden
Atelier Rolina Nell.
Route Wad een Kunst weer van start in Noord-Friesland Algemeen 19 uur geleden
v.v. VIOD
VIOD laat winst glippen en moet genoegen nemen met punt tegen Kootstertille Algemeen 20 uur geleden
Hidde krijgt de staande ovatie award.
Jeugd uit Heerenveen en Akkrum in de spotlights bij Gouden Spiker Festival Algemeen 21 uur geleden
Willem aan het sleutelen aan de Sparta.
Van deadlines naar draaiende motoren: Willem Doppenberg en zijn liefde voor oldtimer brommers Algemeen 22 uur geleden
Korfbal wordt op internationaal niveau zichtbaar voor een breed publiek.
Opsterland en Smallingerland vormen Fries podium voor WK Korfbal 2027 Algemeen gisteren
Dyon van der Bie in actie.
Podiumplek voor motorcoureur Dyon van der Bie uit Burgum Algemeen gisteren
Wethouder Robin Hartogh Heys van de Lier:
Weer uitstel puntensysteem klimaatbeleid Smallingerland Algemeen 21 apr, 21:04
Een doorkijkje met bloeiende rodondenderons in het Lycklamapark te Beetsterzwaag.
Parkenrondleiding Beetsterzwaag zondag 3 mei 2026 Algemeen 21 apr, 17:00
Op zoek naar het gezondste bedrijf in Friesland
Op zoek naar het gezondste bedrijf van Fryslân Algemeen 21 apr, 16:00
Senioren spelen jeu de boules.
Woonzorgcentrum De Lijte krijgt nieuw terras en jeu de boulesbaan Algemeen 21 apr, 15:00
Spelers van de eindvoorstelling.
Eindvoorstellingen van Het Achterland in It Maskelyn tonen jong talent Algemeen 21 apr, 13:30