
Trendkeukens Drachten: kwaliteit tegen een goede prijs
Persoonlijk contact staat bovenaan bij Trendkeukens in Drachten, aldus mede-eigenaar Erik Harald Koudenburg, die samen met Johan Bosker het keukenbedrijf elf jaar geleden opstartte. ,,We willen de klant leren kennen en ze goed adviseren in hun keuzes.”
Bij Trendkeukens zijn de laatste modellen op het gebied van keukens te koop. ,,We gaan begin volgend jaar het achterste gedeelte van de showroom verbouwen om plaats de maken voor de collectie van 2023. We hebben de nieuwe collectie en kleuren al binnen, maar willen ze meer zichtbaar in de showroom neerzetten. Door de verbouwing hebben we showroommodellen tegen hele leuke prijzen te koop”, legt Koudenburg uit.
Naast keukens, verkoopt Trendkeukens ook losse apparatuur. ,,Door de hoge gasprijzen zien we dat veel klanten overstappen naar inductie en we plaatsen bovendien veel quookers en wijnkoelers. We kunnen keukens ook renoveren en voorzien van een nieuw werkblad of nieuwe apparatuur. En dat allemaal volgens de nieuwste trends.”
In de collectie van 2023 is zwart nog steeds een hele populaire kleur, maar ook taupe en betonkleuren doen het heel goed. ,,Verder hebben we een leverancier die alle RAL-kleuren kan leveren. Groen is een kleur die we veel verkopen, maar we kunnen dus alle RAL-kleuren leveren en dat geeft de klant enorme keuzemogelijkheden”, legt Koudenburg uit.
Trendkeukens zet in op kwaliteit. ,,We willen goede keukens tegen een goede prijs leveren. We verkopen daarom apparatuur van hoge kwaliteit van merken als Bosch, Siemens en AEG. Je ziet dat goede kwaliteit tevreden klanten oplevert en dat is belangrijk. Bij het ontwerpen van de keukens denken we met de klant mee en daardoor zijn we ondertussen een begrip geworden in de regio van Friesland tot Groningen en van Drenthe tot Flevoland. We krijgen veel mensen binnen door mond-op-mond reclame. Van de tien klanten komen hier zo’n negen terecht via goede ervaringen van familie, vrienden of buren.”
Het Drachtster keukenbedrijf, dat momenteel zes werknemers telt, wil bewust niet groter worden. ,,Groot is niet in het voordeel van de klant. Wij willen het contact persoonlijk houden. De klant moet een goed gevoel hebben als ze een keuken bij ons kopen, een goed gevoel bij de keuken en ook bij de adviseur. De klant wordt bij ons nooit een nummer, zoals je wel ziet bij de grotere keukenbedrijven. Bovendien hebben ze hogere kosten qua pand, personeel en dat zie je terug in de prijzen. Groot betekent dus niet altijd goedkoper”, aldus Koudenburg, die jarenlang werkte bij een grote keukenzaak.”
De verbouwing begin volgend jaar is bedoeld om de laatste trends en ontwikkelingen op keukengebied onder de aandacht van de klant te brengen. ,,Je ziet nu ook veel greeploze keukens. De nieuwe trend van 2023 is om de greeplijst te voorzien van led-verlichting. Het is allemaal bij ons in de showroom te zien.”