De grafsteen van Durk Zwaagstra met een foto en een logo van Friese Boys.
De grafsteen van Durk Zwaagstra met een foto en een logo van Friese Boys. Foto: Ingezonden

Supporter Friese Boys krijgt grafsteen

KOLLUMERZWAAG - Zeven jaar geleden overleed Friese Boys supporter Durk Zwaagstra op 91-jarige leeftijd. Zijn graf op het kerkhof van Kollumerzwaag was nog niet voorzien van een grafsteen.

Dit vond Tom van der Beek jammer. Tom kwam met een idee om geld in te zamelen en een steen voor Durk te regelen. Samen met Jan Kempenaar hebben de beide oud-eerste elftalspelers een actie op touw gezet. Binnen een week was het benodigde geld op tafel. Het meeste geld, ongeveer 97 procent, kwam binnen van mensen die nog steeds nauw betrokken zijn bij Friese Boys. Durk Zwaagstra was bijna bij alle wedstrijden van Friese Boys 1 aanwezig. Na afloop in de kantine vroeg hij iedereen naar de uitslagen van de andere wedstrijden en hield hij zo de stand bij.

Hij ging altijd met de gebroeders Van Assen op de fiets naar de uitwedstrijden. Zodra de competitie-indeling bekend was gingen ze in de zomerstop de verenigingen al bezoeken. Ze konden zien wat de kortste route was en hoeveel tijd ze nodig hadden voor de reis. Tom en Jan zijn blij dat mensen zo enthousiast waren en geld over hadden voor de steen van Durk en willen iedereen hiervoor bedanken. Omdat het meeste geld uit de Friese Boys familie komt hebben Tom en Jan besloten naast een foto van Durk het logo van Friese Boys op de steen te zetten. Durk is nu de eerste Friese Boys supporter met het Friese Boys logo op zijn grafsteen.