Weekagenda 41
SpecialsVrijdag 14 oktober
BAKKEVEEN: Wandelexcursie volle maan, Mandefjild, 19.00-21.00 u., www.itfryskegea.nl. of 0512-381448
BROEKSTERWALD: Ladiesnight, doarpshus De Pipegael, 17.00-22.00 u.
BURGUM: Mearkefestival met Drumband De Marko's, voor info en programma zie: www.mearkesfestival.nl.
BURGUM: Klaverjassen 50+ Dienstencentrum, 13.30 u.
BURGUM: Vesper, Kapel Blijenhof, 16.30 u.
BURGUM: Mearkes Festival, met diverse activiteiten Centrum, 19.00 u. opening bij de bibliotheek, www.mearkesfestival.nl.
BURGUM: Inbrengen voedsel voor voedselbank Tytsjerksteradiel, De Stryp, 19.00-20.00 u., www.kledingbankburgum.nl
BURGUM: Spokentocht, Streekmuseum-Volkssterrenwacht, 19.00 u.
Damwald: Expositie 'Grafiek (inter) Nationaal, Galerie Jan Reinder Adema, Haadwei 43, za. en zo. 13.30 - 17.00 u. (en op afspraak), www.janreinderadema.nl
DRACHTEN: Birth of Joy, Iduna, www.iduna.nl.
DROGEHAM: Kindergondelvaart op wielen, 19.30 u.
FEANWALDEN: Oudpapieractie OBS dr. Theun de Vriesskoalle
GROU: Dreumesuurtje (1,5-4 jr.) Bibliotheek, 10.30-11.00 u.
RYPTSJERK: Tryater mei De Wierheid fan Wylgeragea, De Einekoer, 20.00 u., reserveren via cacryptsjerk@gmail.com.
SUMAR: Oud papier actie doarpsskoalle Sumar, routes en ophaaltijden als vanouds.
SURHUISTERVEEN: Benefietconcert voor Kleinschalig Wonen 't Suyderhuys, De Lantearne, Zaal open 19.15 u. Aanv. concert 20.00 u.
WALTERSWALD: Grote herfstbingo, Dorpshuis De Nije Warf, Foarwei 31a, 20.00 u., zaal open om 19.30 u.
Zaterdag 15 oktober
BURGUM: Vlooienmarkt, Action Factory, Burgumerdaam 28.
BURGUM: Herfstconcert Gerrit Breteler en Fanfare Joost Wiersma, De Ikker, 20.00 u., kaarten via www.joostwiersma.nl, kaartverkoopjw@hotmail.com.
BURGUM: 'Wandelen met Fransiscus', Kruiskerk, 13.00 u.
BURGUM: Mearkes Festival, met diverse activiteiten, Centrum, 14.00-15.00 u. kostuumwedstrijd, info@mearkesfestival.nl.
DE WILGEN: Expositie 'Dierenparade', Galerie/atelier Amapola, Hoptunen 13, za. en zo. 13.00-17.00 u.
DRACHTEN: Dansavond voor singles en paren, Fries Congres Centrum, 20.00 u., www.nas-kontakt-dansen.nl.
DRACHTEN: 'Op Streek' met wereldmuziek, Café Marktzicht, 20.30 u., info 0512-516900.
DRACHTEN: 6e Hunekopfestival, Iduna, www.iduna.nl.
DRACHTSTERCOMPAGNIE: Kinderkledingbeurs PKN Drachtstercompagnie, Nije Kompe, Smidswei 3, 9.30-11.30 u.
DROGEHAM: Kindergondelvaart op wielen, 19.30 u.
EARNEWALD: Vaarexcursie door laagveenmoeras Nationaal Park De Alde Feanen, 10.30-12.30 u. www.itfryskegea.nl.
GARYP: Toneelver. Lytse Kreft uitvoering toneelstuk 'Wat in Skrik', It Geahûs,, 20.00 u.
GYTSJERK: Paddenstoelenexcursie door de Buismanskoai,, 10.00-12.00 u. www.itfryskegea.nl.
HURDEGARYP: Theatergroep Bint, Out of the blues, muzikale voorstelling over de invloed van depressie, It Maskelyn, 19.30 u., www.itmaskelyn.nl of www.krachtvanbeleving.nl.
MUNEIN: Kleurenkuier, div. wandelafstanden, Dorpshuis de Mounestien, Start vanaf 9.00 u., P. Commijs 06-43055804 en T. Spanjer 058-2563479.
WALTERSWALD: Open tuin, Pieter Veenstra, Santhorst 3, 10.00-17.00 u.
Zondag 16 oktober
DOKKUM: Voorstelling List & Bedrog/Jakobverhalen, Doopsgezinde/Remonstrantse Gemeente, Legeweg 14, 15.00 u.
DRACHTEN: Live optreden van Challenger, Eetcafé De Zaak, Zuidkade 52, 18.00-21.00 u.
DRACHTEN: Che Malambo, De Lawei, 14.00 u.
DRACHTEN: Folkrock pioniers Fairport Convention, Iduna, www.iduna.nl.
DRACHTSTERCOMPAGNIE: Dienst m.m.v. gospelkoor 'Sjammasj', thema "Onderweg naar Drachtstercompagnie", Protestantse Gemeente, 9.30 u.
EARNEWALD: Volle maan vaarexcursie, 18.30-20.30 u. www.itfryskegea.nl.
EARNEWALD: Wandelen bij volle maan, 18.00-20.00 u. www.itfryskegea.nl.
EARNEWALD: Lezing 'Gemalen, Monumenten van waterbeheer', door Sieb Kinderman, Fries Landbouw Museum, 15.00 u.
KOLLUMERZWAAG: Optreden Chr. Mannenkoor 'Patrimonium' uit Leeuwarden, Lichtpunt, www.lichtpuntinfo.nl of 0511-441542.
KOLLUMERZWAAG: Optreden chr. cabaretier Rob Favier, Grote Kerk, Foarwei, 19.00 u.
RYPTSJERK: De Sterke Froulju spelen 'Memmesiel', De Einekoer, 20.00 u.
SIBRANDAHUS: Bob Dylan-tributeconcert, Kloosterkapel, Burdaarderstraat 4, 15.30 u., www.kloosterkapel-sijbrandahuis.nl
SURHUISTERVEEN: New Generation Dienst met als thema 'Durf te vragen', De Lantearne, 14.00 u.
Maandag 17 oktober
BEETSTERZWAAG/OLTERTERP: Olterterperkring, lezing Prof. dr. Niek Schuman, De Actualiteit van de Psalmen, De Buorskip, 20.00 u., www.olterterperkring.nl.
BURGUM: Werkcafé Burgum, Makelaarskantoor Jaap Kingma, Elingsloane 17a, 10.00-12.00 u.
DE WESTEREEN: Heeft u belangstelling naar de Bijbel en wilt u uitleg? Bel dan vrijblijvend en kosteloos naar tel. 06-50553373.
DRACHTEN: Mozarts 'Cosi fan tutte', live uitgezonden, De Bios, 19.30 u., www.biosdrachten.nl of 0512-543806.
DRACHTEN: Werkcafé Drachten, De Arke, Flevo 161, 10.00-11.30 u., www.werkcafedrachten.nl.
DRACHTEN: Sjabbat samenkomst met ds. Henk Poot, Brede School de Drait, Flevo 186, 10.00 u.
Dinsdag 18 oktober
BURGUM: Vakantiebijbelweek, Foarikker, 10.00 - 12.00 u.
DAMWALD: Breicafé, winkelcentrum, 9.00-12.00 u.
DRACHTEN: Jozua Herstel, voor wie gebed nodig heeft, Oosterstraat 35, 14.30 - 17.30 u.
DRACHTEN: Filosofisch Café, Lezing over de laatste levensfase, door Bert Keizer, Brede School De Drait, 19.30 u., www.filosofischcafedrachten.nl.
FEANWALDEN: Kindervoorstelling 'Oma Koekoek', De Schier-stins, 14.30 u., www.schierstins.nl.
HARKEMA: Ferdivedaasje wike, De Spitkeet, Activiteiten vinden plaats van 18 t/m 21 okt. van 13.00-16.00 u.
OENTSJERK: Folk in de Wâlden, Session Americana met Jefferson Hamer, Stania State, 20.30 u., bureaun@kpnmail.nl/058-2562736, www.sessionamericana.com.
TWIJZEL E.O.: Vrouwen van nu, Lezing mevr. Krist over Alzheimer Dorpshuis de Bining, www.vrouwenvannufryslan.nl, G.Buikema-Dalstra 0511-541952.
Woensdag 19 oktober
BURGUM: Vakantiebijbelweek, Foarikker, 10.00 - 12.00 u.
BURGUM: Kindervoorstelling FRETS met 'RODE SOKKEN' voor kinderen van 4 t/m 8 jaar, De Pleats, 14.00 u., reserveren op tel. 0511-461556 of www.cultuurindepleats.nl.
BURGUM: Uilenballenpluizen voor kinderen 6-12 jr. Kiehool, 14.00-15.30 u., opgave bij Betty Kooistra 0511-463681 (18.00-20.00 u.).
BURGUM: Heit en Mem café, Zwembad de Wetterstins, 9.00-11.00 u.
DAMWALD: Kindermarkt, winkelcentrum, 10.00 u.
DRACHTEN: Middagconcert Groot Mannenkoor Noord-Nederland, De Oase, 14.30 u., www.martinmans.nl.
DRACHTEN: Grote rommelmarkt/bazaar, De Oase, Ringweg 3, 9.00-17.00 u.
DRIESUM: Gezinswandeling, ong. 8 km, bij de finish is er snert, De Ald Skoalle, Tsjerkestrjitte 2, 10.00 u., thuisfrontweerheim@vdgalien.nl.
EARNEWALD: Trekvogels in de Alde Feanen, 10.00-12.00 u. www.itfryskegea.nl.
GYTSJERK: Samuel is open, verkoop voor een goed doel., wo. 13.30-16.30 u., vr. 19.00-21.00 u. en za. 10.00-12.00 u. en 13.00-15.00 u.
HURDEGARYP: Alg. vergadering Seniorenraad, It Maskelyn, 9.30 u.
OENTSJERK: PCOB, De overval op de Leeuwarder gevangenis, Heemstra State, 14.30 u.
TYTSJERK: Vrouwen van Nu, Erwin de Vos over de ambulancedienst en de wereld achter 112, Dorpshuis Yn'e Mande, 19.45 u.