Weekagenda 40
SpecialsDonderdag 6 oktober
ALDTSJERK/READTSJERK: Opening seizoen, Vrijzinnig Hervormde Vrouwenver., Oerein, 19.30 u.
BURGUM: Hilda Talsma fertelt oer har wurk, It Martinushûs, 20.00 u.
BURGUM: Workshop ‘Communiceren met je peuter’, 19.30-21.00 u., aanmelden via www.ggdfryslan.nl/communicerenmetjepeuter.
DE WESTEREEN: Vlooienmarkt, Evenementenhal, 11.00-17.00 u., www.deevenementenhal.nl.
DOKKUM: Danspaleis, ouderwets swingen voor senioren, Sûnenz, Birdaarderstraatweg 70 (in Sionsberg), 15.00-17.00 u., info@sunenz.nl.
DRACHTEN: Kleinkunstgezelschap de Andersons: Hier dooft niets, m.m.v. Theaterskip Bald’r, Loswal, 20.15 u., www.deandersons.nl.
DRACHTEN: Najaar- en winterkinderkledingverkoop, Houtlaan 2, 10.00-20.30 u
DRACHTEN: Shawn James en de Shapeshifters, Iduna, 19.30 u., www.iduna.nl
HURDEGARYP: Breicafé de Steek, It Maskelyn, 9.45-11.15 u.
KOLLUMERZWAAG: Start nieuwe schilderclub ‘Het Penseeltje’, Dorpshuis ‘De Trije Doarpen’, 19.30-22.00 u.
TWIJZEL: Start schaakcompetitie Schaakclub Twijzel, Wegrestaurant Twijzel, 20.00 u., inl. J.Nicolai, 0511-442266.
URETERP: LETS-café, thema Smartphone en tablet, MFC De Wier, De Telle 21, 19.30-21.00 u.
WESTERGEAST: Try-out Tryater, De wierheid fan Wylgeragea, MFC De Tredder, 20.00 u., www.tryater.nl.
Vrijdag 7 oktober
BUITENPOST: Inloop Family Factory Buitenpost e.o., Avalon in Zuidhorn, 9.00 u. ffbuitenpost@gmail.com.
BURGUM: Klaverjassen 50+ Dienstencentrum, 13.30 u.
BURGUM: Najaarsconcert ‘God is mijn lied’, m.m.v. Marco Bakker, De Ikker, Bulthuissingel 7, 20.00 u.
DE WESTEREEN: Dilana raw and unplugged met supportacts Wildebeest en the Bottleneck Rockers, Badhûs, Sportloane 2, 20.00 u.
DRACHTEN: Regiobijeenkomst Stichting Mama Vita, Moleneind Zuidzijde 95, 9.30-11.30 u. www.stichtingmamavita.nl.
DRACHTEN: Vaderhartconferentie door Unite in Christ, Morra 2, 9.30-16.30 u., www.uniteinchrist.nl.
DRACHTEN: Nationale Ouderendag, lezing Hylke Speerstra, Hema, 10.30-11.30 u., aanmelden via www.bibliotheekdrachten.nl.
DRACHTEN: Inleveren kleding voor de kinderkledingbeurs (winterkleding), kerk de Hoeksteen, hoek Middelwijk/Leidijk, 19.00-20.00 u., info tel. 06-37333141.
EARNEWALD: Jubileumsymposium, Nationaal Park de Alde Feanen, 10.00-17.00 u., aanmelden bij Monique Winters, m.winters@ivn.nl.
FEANWALDEN: Theun de Vrieslezing, De Schierstins, 20.00 u., www.schierstins.nl.
GYTSJERK: Dreumesuurtje (1,5-4 jr.) Bibliotheek, 10.30-11.00 u.
KOLLUMERZWAAG: Grote Bingo, Lichtpunt, 14.30 u., www.lichtpuntinfo.nl of 0511-441542.
ROTTEVALLE: Kulturele jûn mei Age Veldboom, ferhalen oer skûtsjes/skippers en mear, mei muzyk fan Bennie Huisman, Doarpstsjerke o/d Buorren, 20.00 o.
ROTTEVALLE: Teaterfoarstelling ‘Jimmy Costello’ mei Theo Smedes, Doarpstsjerke o/d Buorren, 20.00 o., 0512-341539
SUMAR: Bingo en klaverjassen, Dorpshuis De Kamp, 20.00 u.
SURHUISTERVEEN: Feestavond ivm 12,5 jarig jubileum Shantykoor De Beurtskippers, De Dikke Draai, 20.00 u.
Zaterdag 8 oktober
BEETSTERZWAAG: Hobbymarkt, De Buorskip, Vlaslaan 26, 10.00-16.00 u.
BEETSTERZWAAG: Herfstconcert Lendvai String Trio, Dorpkerk, Hoofdstraat 15, 16.00 u., www.cultbee.nl.
BUITENPOST: Oogstdag & Fruitshow, Botanische tuin De Kruidhof, 10.30-16.00 u.
BURGUM: Oud papieractie OPA,
BURGUM: Vlooienmarkt, Action Factory, Burgumerdaam 28.
BURGUM: Stappers van Toen, De Pleats, 21.30 u., reserveren op tel. 0511-461556 of www.cultuurindepleats.nl.
BURGUM: Kjeld + Support, Kiehool, Schoolstraat 102, 19.30 u.
DAMWALD: Uitzwaaishow van Teake van der Meer, De Krúswei, 20.00 u.
DE PEIN: De Sterke Froulju, ‘Memmesiel’, Barontheater, 20.15 u.
DOKKUM: Frisia Cantat, Friese koren dag in vier kerken in Dokkum, opening in Martinuskerk om 9.30 u.
DRACHTEN: Repair Café, Bibliotheek, 13.00-16.00 u., www.repaircafedrachten.nl.
DRACHTEN: Dansavond voor singels en paren m.m.v. allround dansorkest Backlight, Fries Congres- en Paardencentrum, 20.00 u. www.nas-kontakt-dansen.nl
DRACHTEN: Vaderhartconferentie door Unite in Christ, Morra 2, 9.30-16.30 u., www.uniteinchrist.nl.
DRACHTEN: Open dag Hospice Smelnehaven, Het Zuid 20, 10.00-16.00 u., www.vptzzofriesland.nl.
DRACHTEN: Kinderkledingbeurs (winterkleding), kerk de Hoeksteen, hoek Middelwijk/Leidijk, 9.30-11.00 u., info tel. 06-37333141.
DRACHTEN: Rommelmarkt georganiseerd door Drachtster Harmonie, MFA de Bouwen, Klaverweide, 10.00-14.00 u.
DRACHTEN: Miniaturenbeurs, Fries Congrescentrum, Oprijlaan 3, 10.00-16.00 u.
DRACHTSTERCOMPAGNIE: Herfst fair, Helianthus Zathe, De Feart 17, 10.00-17.00 u.
EASTERMAR: World Servants Eastermar, Dykswâletocht Herbergh de Parel, 13.00 u., janbijlsma1@gmail.com.
EASTERMAR: Hobbyroute, ‘t Hof 90, 13.00 – 17.00 u., 0512-471792 of 06-44755945.
FEANWALDEN: Concert door The Hot Shuffles, De Schierstins, 20.00 u., www.schierstins.nl.
LEEUWARDEN: Nationaal Hifi & Multimedia Event, WTC Hotel, 10.00-18.00 u. www.hifievent.nl.
OPEINDE: Jubileumconcert Jeduthun, Geref. Kerk, Kommisjewei 184, 20.00 u.
RINSUMAGEEST: Horetha drive-in show, De Beijer, 20.00 u.
TYTSJERK: Repaircafé, It Doarps-atelier aan de achterzijde van het dorpshuis, 9.30-12.00 u.
WERGEA: Kleinkunstgezelschap de Andersons: Hier dooft niets, m.m.v. Theaterskip Bald’r, Hilleburen, 20.15 u., www.deandersons.nl.
WESTERGEAST: Premjêre Tryater, De wierheid fan Wylgeragea, MFC De Tredder, 20.00 u., www.tryater.nl.
Zondag 9 oktober
DOKKUM: Jaarlijkse zondagavondzang Chr. mannenkoor Pro Rege, De Fontein, Op de Keppels 3, 19.45 u.
DRACHTEN: Scheppingsverhaal uit de Bijbel, verbeeld met orgelklanken, Grote Kerk, 16.00 u.
DRACHTEN: MAC de Wâlden, Jubileumpuzzelrit, Restaurant ‘De Haven’, de Hemmen 2, Start tussen 13.30 en 14.45 u.
DRACHTEN: Trashmetalgezelschap Destruction, Iduna, 15.00 u., www.iduna.nl
DRACHTEN: Shirma Rouse in Concert, Bethel Drachten, 19.30 u., www.bethel.nl/agenda
EASTERMAR: Kleinkunstgezelschap de Andersons: Hier dooft niets, m.m.v. Theaterskip Bald’r, Lits, 20.15 u., www.deandersons.nl.
HOLWERD: ‘Grien 10 Muzyk Toer’, met o.a. Jelmer van der Wal en Iris Kroes. Rest. Land en Zeezicht, Grandijk 2, v.a. 13.00 u., www.jit.frl.
KOLLUMERZWAAG: Gezellig samenzijn van 15.00-17.00 u., Lichtpunt, www.lichtpuntinfo.nl of 0511-441542.
LEEUWARDEN: Nationaal Hifi & Multimedia Event, WTC Hotel, 10.00-11.00 u. www.hifievent.nl.
OUDEGA: ‘Grien 10 Muzyk Toer’, met o.a. Piter Wilkens en Marcel Smit, Rest. Land en Zeezicht, Grandijk 2, v.a. 13.00 u., www.jit.frl.
SIBRANDAHUS: Blokfluitensemble De Goedhout, Kloosterkapel, Burdaarderstraat 4, 15.00 u.
VEENKLOOSTER: Literair kamerconcert, ‘ Mijn Lieve Burgerhart’, Fogelsangh State, 15.00 u., info@fogelsangh-state.nl.
Maandag 10 oktober
BURGUM: Vergaderingen AB Adviesraad Wmo Tytsjerksteradiel, gemeentehuis, 19.30-21.30 u.
BURGUM: Lezing: Grêfkultuer yn de Wâlden, De Pleats, 20.15 u., reserveren op tel. 0511-461556 of www.cultuurindepleats.nl.
DE WESTEREEN: Heeft u belangstelling voor de Bijbel en wilt u uitleg? Bel dan vrijblijvend en kosteloos naar tel. 06-50553373.
Dinsdag 11 oktober
BURGUM: PCOB Burgum e.o. Lezing Willem Bosgra, Wonen en werken in Afrika, De Pleats, 14.00 – 16.00 u.
DRACHTEN: Filosofisch Café, ‘Schopenhauer en Nietzche’ , meerdere cursusdatums, Brede School De Drait, 19.30 u., www.filosofischcafedrachten.nl.
DRACHTEN: BAANBIJZONDER, werkzoekendenfestival voor mensen met een handicap, www.baanbijzonder.nl.
DRACHTEN: Alzheimercafé, Holdert, Van Knobelsdorffplein 121, 20.00-21.30 u.
DRACHTEN: O.S.S. koffieochtend met een voorlichting door Bartiméus, Brede School de Wiken, 9.30-11.30 u.
SURHUISTERVEEN: Stoomcursus geschiedenis georganiseerd door Tresoar, Bibliotheek, 19.45 u., www.oudachtkarspelen.nl.
TYTSJERK: Vrouwen van Nu, koffieochtend met wandeling, Vijversburg, 9.30 u.
Woensdag 12 oktober
BEETSTERZWAAG/OLTERTERP: Olterterperkring, cursus ‘Tegen de heersende wanorde’, De Buorskip, 10.00 – 12.00 u., www.olterterperkring.nl.
BURGUM: Inez Timmer – Op alle fronten, De Pleats, 20.15 u., reserveren op tel. 0511-461556 of www.cultuurindepleats.nl.
DRACHTEN: De Christenvrouw afd. Drachten, ds. Terpstra: in de voetsporen van Johannes en Paulus, gasten welkom, De Rank, Berglaan 10, 9.30 u.
FEANWALDEN: Creatieve ochtend t.b.v. straatkinderen in Chili, Dr. A. Plesmanloane 77, inloop vanaf 9.00 u., thuisfrontweerheim@vdgalien.nl.
GYTSJERK: Samuël is open, verkoop voor een goed doel., wo. 13.30-16.30 u., vr. 19.00-21.00 u. en za. 10.00-12.00 u. en 13.00-15.00 u.
HURDEGARYP: Kekke portretten van pake of beppe (8+), Bibliotheek, 15.30-16.45 u. aanmelden via klantenservice@sbmf.nl.
OENTSJERK: CPB Oentsjerk, Geeske Duursma geeft lezing over autisme, het motto: meer kennis is meer begrip, Statenseal van Heemstra State, 19.45 u., gasten welkom.
TWIJZEL E.O.: Vrouwen van nu, Vergadering, Dorpshuis de Bining, www.vrouwenvannufryslan.nl, G.Buikema-Dalstra 0511-541952.