Weekagenda 36
SpecialsDonderdag 8 september
BURGUM: Iepenlofspul Burgum: De Dwerskop, voor het aquaduct en op de Centrale As, www.dwerskop.nl
DE WESTEREEN: Vlooienmarkt, Evenementenhal, 11.00-17.00 u., www.deevenementenhal.nl
DRACHTEN: Sûnenz, opening Rispinge, tevens open huis, 14.00 u., Burg. Wuiteweg 140b, Drachten, www.sunenz.nl, 0512-35 93 80.
FEANWALDEN: Sport en Spel avond, ‘s avonds in de feesttent PRIME-SUSPECT, Feesttent weiland achter de Schierstins, www.meifeanwalden.nl
Vrijdag 9 september
BUITENPOST: I-pad en e-book café, Bibliotheek, 14.30 – 16.00 u., www.ontdekdebieb.nl, 088-1656123
BURGUM: Iepenlofspul Burgum: De Dwerskop, voor het aquaduct en op de Centrale As, www.dwerskop.nl
BURGUM: Klaverjassen 50+ Dienstencentrum, 13.30 u.
DIVERSE PLAATSEN: Swalk Frysk op toernee, diverse plaatsen, t/m 18 sept. www.tresoar.nl
DOKKUM: Inloopconcert, Grote Kerk, 20.00 u.
DRACHTEN: Concert door Sander van Marion, 20.00 u. Eerste gedeelte in de Doopsgezinde Kerk en tweede gedeelte in de Grote Kerk.
DRACHTEN: Bijeenkomst stichting Mama Vita, www.stichtingmamavita.nl
DRACHTEN: Theatervoorstelling Puntje-puntje-puntje, Café Marktzicht, 20.00 u., www.bibliotheekdrachten.nl
DRACHTEN: Countryzanger J.P. Harris & The Though Choices, Iduna, 20.00 u.
FEANWALDEN: Koffiemoarn, Kleintje Matinee, Talentenshow, ‘s avonds in de feesttent Gang is alles, Feesttent weiland achter de Schierstins, www.meifeanwalden.nl
JISTRUM: Klaverjassen, Phoenix, 20.00 u.
Zaterdag 10 september
BEETSTERZWAAG: Open monumentendag, www.openmonumentendag.nl
BEETSTERZWAAG: Bourgondisch Beetsterzwaag, ook 11 sept. www.bourgondischbeetsterzwaag.nl
BEETSTERZWAAG: Nederlands Kampioenschap Vrachtwagen Trekken, Parkeerterrein Revalidatie Friesland, 13.00 – 15.00 u.
BEETSTERZWAAG: Open Monumentendag, Symbolenroute, Locaties gemarkeerd met gele vlag, 13.00 – 17.00 u. tel. 0512-383963
BLIJE: Workshopmarkt, Kleine-Lijn, Stationsweg 29, 10.00 – 19.00 u.
BURGUM: Oud papier actie OPA.
BURGUM: Vlooienmarkt, Action Factory, Burgumerdaam 28.
BURGUM: Iepenlofspul Burgum: De Dwerskop, voor het aquaduct en op de Centrale As, www.dwerskop.nl
BURGUM: Concert Katalepsy, Unfathomable Ruination, Kiehool, Schoolstraat 102, 20.00 u.
DAMWALD: Zangavond Woord & Daad, Chr. Geref. Sionskerk, 19.30 u., m.m.v. Mannenkoor Dit is ‘t wat us Bynt uit Katwijk aan Zee.
DRACHTEN: Tsjerkepaad, orgelconcert Doopsgezinde kerk, Doopsgezinde kerk, Zuiderbuurt 26-28, 13.30-17.00 u., orgelspel door Rein Albert Ferwerda
DRACHTEN: Open Monumentendag Smallingerland en 25-jarig jubileum van Smelne’s Erfskip.
DRACHTEN: Drachten in beeld, bibliotheek Drachten, 10.30 – 16.00 u.
DRACHTEN: Repair Café Drachten, Bibliotheek, 13.00 – 16.00 u., www.bibliotheekdrachten.nl en www.repaircafédrachten.nl
DRACHTEN: Theatervoorstelling Puntje-puntje-puntje, Café Marktzicht, 20.00 u., www.bibliotheekdrachten.nl
DRACHTEN: Ponyochtend, Kinderboerderij de Naturij, 9.30 – 13.00 u., 0512-517744
DRACHTEN: Open tuinen weekend, diverse tuinen, Organisatie Groei en Bloei Drachten.
EARNEWALD: Vaarexcursie thema zeearend en visarend, Nat. Park De Alde Feanen, 9.00 – 11.00 u., 0511-539618
EASTERMAR: Eastermarrúters Paardenspektakel, Lange Geestlaan op het Heechsân, 8.30 u.
FEANWALDEN: Optocht versierde wagens, Wild Wild West show, Feestavond met BROADWAY en DJ Ronald, Feesttent achter de Schierstins, www.meifeanwalden.nl
FERWERT/HEGEBEINTUM: Slotavond dorpsfeest, m.m.v. SESSION, Feestterrein a/d Hegebeintumerdyk, 21.00 u.
HURDERGAYP: Oogstdag, Dorpstuin, 10.00 – 16.00 u.
KOLLUM: Tsjerkepaad, bezichtiging kerken, Maartenskerk en Oosterkerk, 13.30 – 17.00 u.
LEEUWARDEN: Open dag Aanloophuis, Bagijnestraat 36, 11.00 – 14.00 u.
OUDWOUDE: Fietstocht Van wiel tot woud, Restaurant Lauwersland, Foarwei 2a, 13.30 – 16.00 u., S. Schotanus 06-29397191 (18.00-20.00 u.)
RYPTSJERK: Handwerk-hobbyfair, de Vertakking, 10.00 – 17.00 u., www.devertakking.nl
SURHUISTERVEEN: Tsjerkepaad i.s.m. Open Monumentendag, Doopsgezinde Kerk, 10.00-17.00 u., tevens expositie ‘Letterlappen’.
SURHUISTERVEEN: Super Survival, Zwembad Wettervlecke, 13.00 u.
SUWALD: Workshop vilten, Keramiektuin, Alde Miede 11, 16.00 u.
TWIJZEL: De Marko’s bij optocht, Start 9.30 u.
TYTSJERK: Fietstocht open monumentendag, park en villa zijn geopend, Parkeerterrein Park Vijversburg, 10.00 – 17.00 u., www.openmonumentendag.nl
WALTERSWALD: Open tuin, Pieter Veenstra, Santhorst 3, 10.00-17.00 u.
ZWARTE HAAN: Sjouwtocht Noard-Fryslân Bûtendyks, Zwarte Haan, 10.00 – 15.00 u., www.itfryskegea.nl, 0512-381448
Zondag 11 september
BURDAARD: No farwol dan, Hylke Speerstra en Adri de Boer, Het Spectrum, 15.00 u.
BURGUM: 9e BurgumRun, www.burgumrun.nl
DRACHTEN: Open monumentendag en 25-jarig jubileum Smelne’s Erfskip, de Grote Kerk, en Doopsgezinde Kerk, open voor publiek van 13.00-16.00 u.
DRACHTEN: Dubbeltjesmarkt, Kinderboerderij de Naturij, 12.00 – 16.00 u.
DRACHTEN: Zondagmiddag in de Arke Herberg Hoek Eems-Flevo, 14.30 – 17.00 u., 0512-519226
DRACHTEN: Open tuinen weekend, diverse tuinen, Organisatie Groei en Bloei Drachten
DRACHTEN: Zomerconcert Piter Wilkens, Karmelklooster, 13.00 – 17.00 u., www.karmelklooster.nl
DRACHTSTERCOMPAGNIE: De Histoaryske Kommisje Drachtster Kompenije organiseert een fiets- en wandeltocht van 20 km, start om 14.00 u. bij de Oudheidskamer, Fallaetswei 17.
FEANWALDEN: Tentdienst, achter de Schierstins, 11.00 u., m.m.v. Klaas van Marrum, Brassband Excelsior, Chr. Band Chosen
FIRDGUM: Fietsexcursie Oud Barradeel; van Kwelder tot boerenland, Yeb Hettinga Museum, 13.30 – 16.30 u., aanmelden 0512-381448, www.itfryskegea.nl
GYTSJERK: Swalk, programma mei byld, lûd, muzyk en ferhalen, Aksjeboekschrijfster en illustrator Yke Reeder en kinderboekenschrijfster Joke Scheffer, Bibliotheek Gytsjerk, 15.00 -17.00 u.
HOUTIGEHAGE: Open monumentendag en 25-jarig jubileum Smelne’s Erfskip, in en om het wâldhuske, Skoallewyk 10, muzikale afsluiting van 17.00-18.00 u. met De Hûnekop, 10.00 u.
HOUTIGEHAGE: Fryske Dei, met optredens van De Voort Varende Vrouwen uit Rottevalle, tevens oude ambachten, palingroken, brocante-en sfeermarkt, rommelmarkt en streetfood, Skoallewyk 10-12, Aanv. 13.30 u.
SURHUISTERVEEN: Tsjerkepaad en Open Monumentendag, Doarpsstjerke, 13.30-17.00 u., orgelbespeling van 16.40-17.00 u.
Maandag 12 september
BURGUM: Vergaderingen AB Adviesraad Wmo Tytsjerksteradiel, gemeentehuis, 19.30-21.30 u.
BURGUM: Frijs. Herf. Frouljusfer., Glinstra State, 14.30 u., Jelke Tigchelaar: bijzondere gewoonten en ontmoetingen in Nepal
DE WESTEREEN: Heeft u belangstelling voor de Bijbel en wilt u uitleg? Bel dan vrijblijvend en kosteloos naar tel. 06-50553373.
DOKKUM: Swalk Frysk op toernee, m.m.v. Ate Grijpstra, bibliotheek Dokkum, 20.00 u.
DRACHTEN: Open dansavond bij Drachda, gymzaal aan de Bûtewacht, 19.30-21.30 u., info en opgave via drachda@hotmail.com
DRACHTEN: Theatervoorstelling Puntje-puntje-puntje, Bibliotheek, 15.30 u., www.bibliotheekdrachten.nl
READTSJERK: Tsjerkepaad met expositie van Heine Noordstra, ‘t Roodkerkje, 13.30-17.00 u.
SUWALD: Vaartijden Zonnepont Schalkediep, 12 sept. t/m 25 sept. elke dag van 10.00-18.00 u.
Dinsdag 13 september
DRACHTEN: Jozua Herstel, voor wie gebed nodig heeft, Oosterstraat 35, 14.30 – 17.30 u.
DRACHTEN: Alzheimercafé, Van Knobelsdorffplein 121, Holdert, 20.00 – 21.30 u.
DRACHTEN: Koffieochtend O.S.S., Brede school de Wiken, 9.30 – 11.30 u.
OENTSJERK: Folk in de Wâlden, Tip Jar, Stania State, 20.30 u., bureaun@kpnmail.nl/058-2562736
SURHUISTERVEEN: Informatieavond Leren leven in de kracht van Jezus, De Lantearne, Jan Binneslaan 49, 19.45 u., www.pkn-surhuisterveen-boelenslaan.nl of Babs Santema 0512-365484.
Woensdag 14 september
BEETSTERZWAAG: 4 Daagse Wandelmarathon Wsv. WiK Drachten, 2e etappe, start pannenkoekenrestaurant Barboeshka, www.wsv-wik.nl
BURGUM: Stiltekring, Kruiskerk, 22.00-22.30 u.
DOKKUM: Start ETS Bijbelcursus, De Poort, Zaagmolenstraat 2, 19.30 – 22.00 u., lessen tweede en vierde woensdag van de maand, www.evangelisch-college.nl
DRACHTEN: De Christenvrouw afd. Drachten, T. Roskamp spreekt over het werk van het Leger des Heils, gasten welkom, De Rank, Berglaan 10, 9.30 u.
DRACHTEN: Swalk Frysk op toernee, dichter Sigrid Kingma treedt op en begeleidt zichzelf op gitaar, Boekhandel Van der Velde, 20.30 u.
GYTSJERK: Samuel is open, verkoop voor een goed doel., wo. 13.30-16.30 u., vr. 19.00-21.00 u. en za. 10.00-12.00 u. en 13.00-15.00 u.
HALLUM: Café Creatief, Basics 37 Brasserie, 19.30 u.
OENTSJERK: CPB Oentsjerk, rayonvergadering in de Nije Pole in Raard, duo Typstra en Co, ‘Tseardsje der eefkes út’, 19.45 u., Statenseal van Heemstra State, gasten zijn welkom.
OUDEGA: Arts & Craft dagen, B & B Justjesoars, De Geasten 10, 10.00-17.00 u.