
Jos Thie houdt Theun de Vrieslezing over ´Ketters´
AlgemeenDe Theun de Vrieslezing in de Schierstins te Feanwâlden wordt dit jaar gehouden door Jos Thie. De jaarlijkse lezing is op vrijdag 6 oktober, heeft de titel ´Ketters´ en begint om 20.00 uur.
De in 1954 in Scheveningen geboren Thie is landelijk bekend als regisseur en theatermaker en heeft een enorme staat van dienst. Hij regisseerde zo’n 80 producties voor allerlei artiesten en toneelgezelschappen, waaronder Jochem Myjer, Mini & Maxi, Brigitte Kaandorp, Het Nationale Toneel en Tryater. Spraakmakende voorstellingen als ABE!, Peer Gynt, Kening Lear, Bijke, Wat soesto! en het spektakel De Stormruiter kregen allemaal vorm door zijn inbreng.
Jos Thie kwam op jonge leeftijd met het werk van Theun de Vries in aanraking door diens imposante studie Ketters: veertien eeuwen ketterij, volksbeweging en kettergericht. Dat bijzondere boek inspireerde Thie bij zijn werk als acteur en artistiek coördinator bij zijn eerste (politieke) muziek en- theatergezelschap Werk in Uitvoering uit Groningen. Hoe kijkt hij daar op terug en hoe waardeert hij nu het oeuvre en de politieke stellingnames van Theun de Vries?
Reserveren is aan te bevelen. Dat kan via info@schierstins.nl of via 0511 - 472937. De lezing wordt georganiseerd door het Theun de Vries Genootschap, in samenwerking met Stichting De Schierstins.