Weekagenda 35
SpecialsDonderdag 1 september
BURGUM: Iepenlofspul Burgum: De Dwerskop, voor het aquaduct en op de Centrale As, www.dwerskop.nl
BURGUM: Nieuwe aanmeldingen mogelijk voor kleuterjudo en oudere kinderen bij judovereniging Tori, aanmelding via: http://d2sq87q.slclubsite.nl/index.php/club/lid-worden
DE WESTEREEN: Vlooienmarkt, Evenementenhal, 11.00-17.00 u., www.deevenementenhal.nl
DOKKUM: Admiraliteitsdagen, t/m 4 sept. www.admiraliteitsdagen.nl, met Jeroen van der Boom en Berget Lewis.
EARNEWALD: Vaarexcursie langs rietvelden, aalscholverkolonie en moerasbos in Nationaal Park De Alde Feanen, 19.00-21.00 u., opgave tot een dag voor de activiteit via tel. 0511-539618, www.itfryskegea.nl
HURDEGARYP: Proefles theater, It Maskelyn, Easteromwei 5, aanmelden via info@sanderkalsbeek.nl
Vrijdag 2 september
BURGUM: Iepenlofspul Burgum: De Dwerskop, voor het aquaduct en op de Centrale As, www.dwerskop.nl
FEANWALDEN: Oud papier Actie van Dr. Theun de Vriesskoalle.
JISTRUM: Klaverjassen, Phoenix, 20.00 u.
KOLLUMERLAND: SamenLoop voor Hoop Kollumerland, en 3 sept. met Drumband De Marko’s, www.samenloopvoorhoop.nl/kollumerland
Zaterdag 3 september
BAKKEVEEN: Vlooienmarkt, Sportpark Dúndelle, tot 13.00 u., info www.bakkeveen.nl/markt
BURGUM: Repair Café, kringloopwinkel Estafette, Lageweg, 9.00-12.00 u.
BURGUM: Vlooienmarkt, Action Factory, Burgumerdaam 28.
BURGUM: Iepenlofspul Burgum: De Dwerskop, voor het aquaduct en op de Centrale As, www.dwerskop.nl
BURGUM: Stichting de Vrolijkheid opent het Nestproject, AZC,14.00-16.00 u.
DOKKUM: Bungeeroeien, 15.30 u. www.admiraliteitsdagen.nl
DOKKUM: Klompesilen tijdens Admiraliteitsdagen, 14.00 u., www.klompkesilen.nl
DRACHTEN: Dansavond voor singels en paren m.m.v. allround dansorkest Manhattan, Fries Congres en Paardencentrum, 20.00 u. www.nas-kontakt-dansen.nl
DRACHTEN: Open Grote Kerk van 13.30-17.00 u., 16.00 u. orgelbespeling door Jellegeert Postma.
DRACHTEN: Tsjerkepaad, orgelconcert Doopsgezinde kerk, Zuiderbuurt 26-28, 13.30-17.00 u., orgelspel door Rein Albert Ferwerda.
DROGEHAM: Concours Hippique Drogeham, Hamsterpein 1, aanvang 9.00 u., gehele dag volop tuigpaardenrubrieken met onder andere drie NK’s. ‘s avonds grote feestavond met diverse artiesten.
FEANWALDEN: Theun de Vrieskuier, De Schierstins, 13.30-16.30 u., www.schierstins.nl
HARKEMA: Oude-ambachtendag met Berneweinen-optocht, Themapark De Spitkeet, Optocht om 11.00 en 14.30 u. www.despitkeet.nl, tel. 0512-840431 of 06-83417414.
KOLLUM: Samenloop voor Hoop, www.samenloopvoorhoop.nl/kollumerland.
NIJ BEETS: Vaar-tekentocht, start bij het Sudergemaal, 10.00-12.30 u.
OPEINDE: Open Kampioenschap Slingeraap, Kanaelsloane ter hoogte van de fietsbrug, 16.30 u.
SURHUISTERVEEN: Wettervlecke Run, 5 en 10 km, Kids Run 1 en 2 km, informatie bij de kassa van het zwembad.
TRYNWALDEN: Wielrennen: Omloop van Trynwâlden, 15.00 u., start en finish van kafee It Wapen fan Fryslân in Oentsjerk, tussen 8.00-10.00 u. kunnen recreanten de Lieuwe Westra Trynwâlden Classic van 40 tot 100 km volbrengen, het festijn wordt afgesloten met duo Roel en Marty.
WALTERSWALD: Open tuin, Pieter Veenstra, Santhorst 3, 10.00-17.00 u.
Zondag 4 september
DRACHTEN: Modelbouwtentoonstelling en vaarshow bij kinderboerderij De Naturij, 10.00-16.30 u. www.denaturij.nl
DRACHTEN: Concert door duo Weima & Van der Werf, kloostertuin van Karmelklooster, Burg. Wuiteweg 162, 13.00-17.00 u. www.karmelklooster.nl
DRACHTEN: Guy Forsyth en The Hoax, Poppodium Iduna, 15.00 u., www.iduna.nl
DRACHTEN: BBB-studie met Frank Ouweneel, Zuidkade 54, 19.30 u., www.frankouweneel.nl
DRACHTSTERCOMPAGNIE: Rondje Fjouwerroeden en Wytfean, start kerkje ‘Jezus Leeft’, 13.30-17.00 u., info en opgave via P. Rooks, tel. 0512-35487 tussen 19.00 en 20.00 u.
Maandag 5 september
BURGUM: Werkcafé Burgum, Kantoor Makelaardij Jaap Kingma, Elingsloane 17a, 10.00 – 12.00 u.
DRACHTEN: Het Danspaleis, jaren ’40/’50 dansfeest, Sûnenz, 13.30 u.
Dinsdag 6 september
DRACHTEN: Clubavond van Postzegelvereniging Drachten, Brede School, Flevo 190, 19.15 u.
OENTSJERK: Spreekuur voor mensen met niet-aangeboren hersenletsel, Heemstra State, 13.30-14.30 u., aanmelden via tel. 058-2563839. Elke eerste dinsdag van de maand.
OENTSJERK: Klaverjassen met vleesprijzen, BOB gebouw, 13.30 u.
OENTSJERK: Foar jins neiste, Film over Siamese tweeling uit Mûnein, mevr. Ytsje Visser, Steensma, Heemstra State, 14.00 u.
Woensdag 7 september
BURGUM: Breicafé Op ‘e tried, De Stryp, Bulthuissingel 5, 9.30 – 11.30 u.
DRACHTEN: 4-Daagse Wandelmarathon, 10 km, starten tussen 13.00-14.00 u., inschrijving en start bij De Naturij, Oude Slingeweg 4.
OENTSJERK: CPB Oentsjerk, Fietstochtje naar ‘t Winkeltje in Ryptsjerk, per fiets vanaf voormalig café De Viersprong in Gytsjerk om 13.30 u.